Menu

Lepsza wersja

edytawalicka

Photo_by_Mike_Fox_on_Unsplash

Chciałabym…

I widzisz siebie jak suniesz na szpilkach korytarzem po dywanie niekoniecznie czerwonym, ale wystarczająco drogim, aby poczuć się jak gwiazda…  Oczyma wyobraźni idziesz w ten sposób: do szefa po podwyżkę, do ważnego klienta, na rozmowę o pracę… ba! Na wywiadówkę do szkoły…

Idziesz z głową niezadartą, ale uniesioną wysoko. Idziesz krokiem pewnym (mimo szpilek, a może właśnie dzięki nim) z uśmiechem Mona Lisy i Madonny zarazem… Ekscytacja miesza się z lekką tremą, ale osadzona jest w głębokim spokoju… Idziesz. Kobieta pewna siebie, odważna, przekonana o swojej wartości.

Chciałabyś?

Lepsza wersja Ciebie już gdzieś tam jest. Ma bardziej satysfakcjonującą pracę, lepsze relacje z ludźmi, więcej czasu dla siebie, zdrowsze ciało i pewność siebie… Ma to, o czym Ty z lekkim i nieśmiałym uśmiechem mówisz: chciałabym…

Pobaw się czasem w lepszą wersję. Nie musi być na poważnie. Na początek zrób to “dla beki”. Zobacz, czy to faktycznie wersja dla Ciebie, czy szukasz dalej. A gdy zaczną Cię dopadać obawy, pomyśl: co najgorszego może się stać, jeśli przez chwilę zabawisz się w tę Lepszą Wersję.

Pojawiają się kolejne “ale”?

Pomyśl, że masz 90 lat. Umierasz. I nigdy nie poznałaś lepszej wersji siebie.

 

Komentarze (2)

Dodaj komentarz
  • Gość *.dynamic.gprs.plus.pl

    Każdy myśli o lepszej wersji siebie, natomiast nie każdy do niego dąży. Albo nawet jeśli chce poznać tą wersję to są to jednak puste frazesy i dalej nic się nie przesuwa do przodu. Poza tym szkolenia dla menedżerów pozwoliły mi właściwie na odkrycie swojego powołania, jako lidera grupy. Zauważyłam ile cech posiadam, które pozwalają mi na kierowanie teamem i prowadzenie go w taki sposób, aby pracował efektywnie. Nie chodzi tu o pracę przez straszenie deadline'ami, ale przede wszystkim, aby pracownik czuł się komfortowo, doceniany oraz sprawić, by chciało mu się przychodzić do pracy. Stety albo niestety rynek pracy należy do pracownika i trzeba szukać kompromisów i najbardziej odpowiednim rozwiązaniem jest umiejętność reagowania w sytuacjach konfliktowych i stresowych, bo wtedy pokazujemy swoją prawdziwą naturę. Też można w tym przypadku tej lepszej wersji siebie szukać :)

  • Gość: [Edyta] *.internetrudaslaska.pl

    Dziękuję za komentarz:)